Egnatia VS Teuta koeficientët në Betwinner 19.10.2024

Java e nëntë e kampionatit, Egnatia vjen në këtë përballje pas pushimit nderkombëtar dhe me një pozicionim në vendin e tretë duke e mbajtur me 14 pikë. Një lojë e saj e cila ka treguar që ka një nivel dhe tashmë mund të konsiderohet në skuadrat e rëndësishme. Nisja e kampionatit me një fitore jashtë shtëpisë në kryeqytet I dha skuadrës më tepër optimizëm për të vazhduar më tej. Betwinner e kuoton lehtësisht fitues në këtë sfidë Egnatian me një koeficient të favorshëm.

Ecuria e saj ka qenë e mirë në tetë përballje të zhvilluara ka arritur të fitojë katër prej tyre duke krijuar kështu një lojë të qëndrueshme dhe të justifikojë pozicionimin e saj në listë. Në përballjen e fundit në shtëpi ajo morri një humbje me Partizanin, ngërc I cili u ndërpre me një fitore jashtë në korcë ku triumfoj me një rezultat 0-1. Në përballjet e  mëparshme në shtëpi nuk ka qenë shumë e favorshme për ta duke qenë se ka humbur në dy ndeshjet e fundit dhe ka marrë një barazim, gjithësesi në këtë sezon ka treguar një performancë tepër të lartë. Ndaj, Betwinner e cilëson më pak favorite në këtë përballje Teutën në krahasim me Egnatia.

Teuta para pushimit vjen me një fitore në shtëpi ndaj Tiranës 3-1, e vendosur ne mesin e tabelës dhe e distancuar vetëm dy pikë prej vendit të parë dursakët janë me shpresë në këtë fazë të Superligës dhe në kërkim të një fitoreje në rogozhinë. Djemtë e Martinit vijnë në këtë përballje me dy fitore të njëpasnjëshme me shpresën dhe optimizimin për të bërë një seri prej te fritoresh. E gjendur përballë Egnatias është në kërkim të një mundësie për triumf në këtë sfidë, pritet të jetë një lojë me gola duke qenë se të dyja skuadrat kanë shënuar. 4.31 është koeficienti për një fitore të Teutës dhe 1.68 një triumf I Egnatias, ju ftoj që bastin tuaj ta zhvilloni në Betwinner.