Verona VS Monza koeficientët në MostBet 21.10.2024

Verona e mbylli pushimin ndërkombëtar me një fitore 2-1 në shtëpi ndaj Venezia, një lojë ku arriti të shënonte dhe të ndaltë serinë prej tre humbjesh të njëpasnjëshme. Në nisje sezoni u cilësua si I mbarë duke qenë se arriti të merrte një fitore me Napolin në shtëpi por më pas pësoi një pengesë në zhvillimin e lojës.

Në takimin e shkurtit të dy skuadrat luajtën një barazim pa gola, megjithëse për Veronën duket se është pak e vështirë duke qenë se në 18 ndeshje e ka bërë vetëm tre here këtë.  Zanetti e ka pasur të vështirë të krijojë një skuadër luftarake në pjesën e parë ku e kanë pasur shumë më të vështirë për të mbajtur një pjesë të parë dominuese. MostBet e shesh më të favorshëm një triumf në këtë sfidë të Veronës duke e kuotuar si fituese në sfidë. Verona e vendosur në mesin e tabelës është në kërkim të një fitoreje për të stabilizuar pozicioninimin e saj dhe për të kërkuar me ngulm një triumf në sfidë.

Monza një pozicionim aspak të favorshëm po këkrkon që të pozicionohet jashtë rezikut pavarësisht se bëhët shumë më e vështirë në vazhdim për të. Një sezon që nuk ka marrë asnjë fitore dhe në këtë përballje sipas kuotimit të MostBet një fitore shihet pak e lërgët. Katër barazime për të dhe tre humbje e kanë bërë shumë më të pafavorshme në një pozicionim në Seria A, fitorja e vetme në këtë sezon ka ardhur në kupën e italisë ndaj Brescia 3-1. Një barazim në shtëpi me Romën ishte rezultati I fundit të lojës pas dy humbjeve të njëpasnjëshme, agresiviteti I saj do të jetë I shtuar duke qenë se fitorja është thelbësore për ekipin. 2.45 është koeficienti për një triumf të Veronës dhe 3.35 një fitore e Monza. Ju ftoj që bastin ta zhvilloni në MostBet për një eksperiencë ndryshe.